Gree Klimalarda “I Feel” Özelliği ve Daha Fazlası

Gree’nin geliştirdiği teknoloji ile birlikte klimaların özellikleri çağı yakalıyor. Kullanıcı ile en iyi deneyimi ar-ge çalışmalarıyla bir araya getiren Gree, “I Feel” özelliği ile klima kullanımına farklı bir boyut kazandırıyor.

İç mekanlarda iklimlendirme işlevi gören klimalar, günümüzde ortam sıcaklığını düzenlemekten çok daha fazlasını gerçekleştirebiliyor. Kullanıcıların ihtiyaç ve taleplerine göre değişen klimalar da diğer teknoloji ürünleri gibi kullanıcıya daha basit ve pratik bir kullanım sunma doğrultusunda gelişiyor. Gree iklimlendirme cihazları her zaman kullanıcının konforu ön planda tutularak tasarlanıyor ve geliştiriliyor. Sensörler, cep telefonu ve tabletler ile olan senkronizasyon, 3D tasarımlar ve akıllı sistemler dahil olmak üzere Gree teknolojisinin ürettiği pek çok inovasyon mevcut, “I Feel” özelliği de bunlardan biri.

Kış aylarında klima kullanımında günün bazı saatlerinde günlük rutinlerden kaynaklı olarak istenilen verim sağlanamayabilir. Örneğin uykuya geçilen vakitlerde genellikle klimanın sabit bir ısıda ayarlanması ya da kapatılması tercih edilir. Gece boyunca iç mekandaki sıcaklık değişimini etkileyen pek çok faktör olacaktır. Bu durum ise sabit ısıda ayarlanan klimanın iç mekan sıcaklığını gece boyunca sabit tutmasına imkan tanımayacaktır.

Bebek, bitki veya evcil hayvan bulunan evlerde sıcaklık kontrolü konfor, sağlık açısından oldukça önemli ve hassastır. I Feel özelliği tüm kullanım süresi boyunca ortam sıcaklığını dengeler, sabitler ve kullanıcıya aralıksız bir konfor sağlar. TLC Klima’nın çoğu modelinde bulunan I Feel özelliği iç mekanda hassas sıcaklık kontrolü yapılabilmesini sağlayan bir özelliktir.

I Feel özelliği cihazın uzaktan kumandası üzerinde bulunan düğme ile aktif hale getirilir. I Feel düğmesine basıldığında uzaktan kumanda üzerinde bulunan sensör ortam sıcaklığını algılar ve klimanın iç ünitesine sinyal gönderir. Gönderilen bu sinyal sayesinde klima çalışma biçimini ortam sıcaklığına göre yeniden düzenler. Belirli aralıklarla cihaz iç ünitesine sinyal gönderilerek güncelleme sağlanır. On dakikada bir güncellenen bilgiler ile klima hava üfleme debisini ve sıcaklığını en üst düzeyde konfor sağlayacak şekilde düzenler ve ortam sıcaklığını optimum seviyeye sabitler.

Klimanın kapatılıp gün içinde iç mekan soğudukça tekrar tekrar çalıştırılmasına da son veren “I Feel” özelliği bu sebeple klimanın tükettiği enerjide de farklılıklar ortaya koyacaktır. I Feel özelliği ile birlikte klima belirli bir sıcaklık aralığında çalışmaya devam eder. Kapatılıp tekrar çalıştırılan klimalar ise her çalışma başlangıcında çok fazla enerji tüketirler. Bu durum ise hem enerji israfına hem de yüksek fatura tutarlarına sebep olur. Hassas sıcaklık kontrolü cihazların çalışmaya devam etmesini optimum enerji ile sağlar. Gün içinde cihazın sık sık açılıp kapatılmasının önüne geçerek dolaylı bir tasarruf sağlar. Tasarruf edilen enerji ile hem doğaya hem de kullanıcı bütçesine katkıda bulunulur.

Gree teknoloji ile geliştirilen ve Gree markasının Türkiye’deki resmi temsilcisi olan TLC Klima ürünleri ile “I Feel” özelliğine ve daha pek çok özelliğe erişebilir, hayatınızı daha konforlu ve kolay bir noktaya taşıyabilirsiniz. Siz de TLC Klima ürünlerini daha detaylı incelemek ve Gree teknolojisine sahip olmak isterseniz www.tlcklima.com web adresini ziyaret edebilirsiniz.