Klima ve Havalandırma Sistemi Entegrasyonu

Kavurucu sıcaklarının kurtarıcısı klimalar ve havalandırma sistemleri yaz aylarının gelmesiyle daha önemli hale geldi. Hem ev sahipleri hem de iş yeri sahipleri, iç mekân havasını temiz ve ferah tutmanın yollarını aramaya başladı. Evde veya ofisinizde yer alan klima ve havalandırma sistemlerini entegrasyonunu sağlayarak dışarıda sıcaklıklardan korunabilirsiniz. Gree teknolojisi ile üretilen salon tipi klimalar, duvar tipi klimalar ve hava temizleme cihazları aradığınız çözüme sahip olabilirsiniz. Klima ve havalandırma sistemi entegre ederek tüm yıl boyunca daha temiz, daha taze havanın keyfini sürebilirsiniz.

Klima ve havalandırma sistemlerinin daha taze ve temiz hava sağlaması için her iki sistemin birlikte nasıl çalışması gerektiğini anlamak gerekir. Etkili bir klima sistemi, mevcut sıcak havayı soğutarak iç mekânda konforlu yaşam alanı sunar. Sahip olduğu filtre/hava temizleyici bileşenleri aracılığıyla toz parçacıklarının bir kısmını tutar ve polen gibi havadaki kirleticilerin oda içerisinde gezinmesini engeller. İyi işleyen bir havalandırma sistemi ise gün boyunca düzenli aralıklarla dış ortamdan aldığı taze oksijenini oda taşır ve iç mekandaki bayat havayı dışarı atarak oda içindeki nem seviyelerinin düşürülmesine yardımcı olur. Bu sayede her bir kullanım alanında (yani yatak odası ve mutfak gibi diğer oda birimlerinde) daha sağlıklı yaşam koşulları oluşturmaya yardımcı olur.

Hava Kalitesini İyileştirir

Dışarıdaki temiz havayı içeriye ulaştıran, içerideki zararlı partiküllerin ve kirleticilerin miktarını azaltan havalandırma sistemleri, yaşam alanın konforu ve sağlığı için etkilidir. Klima sistemleri, iç mekandaki sıcak havanın soğutulmasını veya soğuk havalarda ısıtılmasını sağlayan iklimlendirme cihazları olup iç mekân konforu için önemli cihazlardır. Klima ve havalandırma sisteminin entegre olarak çalıştığı odalarda hem dışarıdaki taze hava içeriye getirilmiş olup hem de içerideki havanın dolaşımı ve filtrelenmesi gerçekleşir. Bu da daha sağlıklı ve iyi bir iç hava kalitesi demektir.

Multi Fonksiyonel Filtre tam da bu konuda özelleştirilmiştir. Hava kalitesinin arttırılmasını sağlayan filtre, içerisinde yer alan ve her biri özel faydalar sunan üç bölümü ile iç ortamdaki zararlı gazların ortadan kaldırılmasına yardımcı olmaktadır. Vitamin C filtresi klima çalışırken iç ortama C vitaminin salınır ve kullanıcı bünyesine takviye sağlar. Kitin filtresi iç ortamdaki zararlı olabilecek mantar ve bakterilerin aktivasyonlarını inhibe etme özelliğine sahiptir. Koku giderici filtre ise iç ortamdaki zararlı kokuların etkisini %90 oranında azaltır.

Isıtma ve Soğutma Verimliliği Artar

Klima sistemleri, oda sıcaklığını istenilen aralıkta tutulmasını sağlar. Havalandırma sistemiyle entegre edilen klimalar daha enerji verimli çalışır. Havalandırma sistemi ortamda doğal bir hava akışı sağlar. Bu sayede havalandırma sisteminin olduğu yapılar dışarıdaki hava koşullarına uyumlu iç hava sirkülasyonuna sahip olur. Böylelikle klimalar daha verimli çalışır. Çünkü iç mekânda sıcaklığı arttırılmış veya düşürülmüş olan hava, odanın her bir köşesine ulaşır ve homojen bir iç mekan sıcaklığı sağlanır.

Nem Kontrolü Sağlar

Havalandırma sistemi ile entegre çalışan klima sistemleri iç mekandaki nemin dengelenmesine yardımcı olur. Dış ortamdaki nem seviyesi ile iç mekandaki nem seviyesi eşit seviyede olur. Böylelikle oda içerisinde nem kontrolü sağlanabilir.

Gürültü Kontrolü

Klima ve havalandırma sistemleri, çalışma esnasında düşük seviyelerde ses çıkarabilir. Ancak doğru bir şekilde tasarlandığında ve de birbirleriyle uyumlu bir şekilde çalıştırıldığında, bu gürültü seviyeleri minimuma indirilebilir. Vibrasyonu azaltan gürültü önleyici izolasyonlar kullanılarak montajı yapılan ve düzenli bakımdan geçen havalandırma sistemleri rahatsızlık vermeyen ses seviyelerinde çalışacaktır. Klimanızı uyku zamanında uyku moduna alabilir, havalandırma sisteminin daha düşük seviyede çalışacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Böylelikle uyku konfor ve kalitesini arttırabilirsiniz.

Klima ve havalandırma sistemlerinin birlikte kullanılması, sağlıklı bir iç mekân ortamı, enerji verimliliğini, hava kalitesi artırımı, nem kontrolü ve gürültü kontrolü gibi konularda birçok avantaj sunar. İyi bir tasarım ve uyumlu bir şekilde çalıştırılan bu sistemler iç mekanlarda rahatlık ve konforu optimize eder. GREE teknolojisi ile üretilen TLC Klima Sistemleri yenilikçi vizyonu ile ürettiği klima sistemleri ile havayı sevdirmeye devam ediyor.