Soğuk Havalarda Hastalıkalrdan Korunmak için Evin Havası Nasıl İyileştirilebilir?

Klima, yaz aylarında olduğu kadar kış aylarında da ihtiyaç duyulan ve hayat kurtarıcı bir cihazdır. Soğuk havalarda klimanın sıcaklığına aldanıp, havalandırmasının göz ardı edildiği yaşam alanları hastalık sürecinin başlamasında aktif rol oynamaktadır. Bu duruma doğrudan klima havasına maruz kalmak ve yatarken klimayı açık bırakmak gibi bilinçsiz kullanımlar da örnek verilebilir. Dışarıdan gelen kişinin, soğuk havanın etkisine kapılarak ani ısı ve nem değişikliği yaşaması solunum sisteminin etkilenmesini kaçınılmaz kılacaktır. Bu durumun devamı alerjik reaksiyonlara, boğaz ağrılarına ve ses kısıklıklarına varacak noktalara gelecektir. Böylesine sıkıntılı süreçlerin yaşanmasının nedeni yaşam alanlarının havalandırılmaması ve dolayısıyla çeşitli mikroorganizmalara, mantarlara maruz kalmaktır.

Uzmanlar yaşam alanlarının günde en az iki saatte bir defa, on beş dakika havalandırılması gerektiğinden bahsetmektedir. Ancak ne yazık ki bu havalandırma süreci yeterli bir yol değildir. On beş dakika süren havalandırmadan kısa süre sonra ortamda akarkar, küfler, bakteriler ve mantarlar yine sağlığı tehdit etmeye devam edecektir. Özellikle yaşam alanlarında sürekli bulunmak zorunluluğu olan kişiler için bu tehlikelerin yanı sıra grip olan birinin nefesi dahi sorun sayılmaktadır.

Ele alınan problemleri yaşamamak adına evin havalandırılmasına dikkat edilmeli, bu sürede klimanın kapalı olduğuna; sadece yaşam alanlarının temizliğine değil, klimanın temizliğine de dikkat edilmelidir. Burada öne çıkan konu ise doğru hava temizleme cihazı ya da klima seçimi yapmanın önemidir.

Yaşanabilecek sorunları doğru yollar ile çözen Gree, kullanıcı konforunu ve sağlığını ön plana alan ürünleri ile dikkat çekmektedir. Öncelikli ihtiyaç olarak bahsedebileceğimiz Gree’nin Hava Temizleme Cihazı, sahip olduğu filtreler sayesinde yaşam alanlarındaki virüs, bakteri ve kirlenmiş hava gibi istenmeyen bileşenleri ayrıştırarak, iyileştirmektedir. Hava Temizleme Cihazı’nda H13 filtresi, piyasadaki H11 ve daha alt özelliğe sahip modellere oranla havadaki partikülleri tutmada yüksek başarı sağlamaktadır. Cihazın en çok tercih edilenlerden olmasının bir diğer nedeni ise UV ışın sistemidir. Bu sistem H13 filtresinin partikülleri ayrıştırmasından sonra devreye girerek bakteri ve virüsleri öldürmektedir. Yaşam alanlarının birincil koşullarından biri olan Gree’nin Hava Temizleme Cihazı kullanıcısına hijyeni, yüksek standartlar ile sunmaktadır.

Yaşam alanlarında hastalıklardan korunmanın gerekliliklerinden ötekisi ise klimanın düzenli temizliğine dikkat edilmesidir. Gree’nin G-TECH Yıkanabilir Akıllı Klima’sı DIY (Do It Yourself) – Kendin Yap felsefesini benimseyerek, klima temizliğinin en pratik yoluna işaret etmektedir. Bu teknoloji, kullanıcının herhangi bir elektrikli bileşene dokunmasına gerek kalmadan, tozlu parçaların güvenle temizlenmesini sağlamanın güvenilir halidir. Multi fonksiyonel, vitamin c, kitin ve koku giderici filtreleri ise cihazın hava temizleme özelliklerini güçlendirmektedir. Cold Plasma özelliği ile klima çalıştığı anda negatif ve pozitif plazmaları serbest bırakarak içinden geçen havayı dezenfekte etmektedir.

Siz de evinizde soğuk havalarda hastalıklardan korunmanın yollarını arıyorsanız, Gree ürünlerini www.gree.com.tr web sitesinden daha detaylı olarak inceleyebilirsiniz.